Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

web

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Gta Iv Farkı Ybanner Gta Iv Farkı 2cznnm

Gta Iv Farkı

2 posters
YazarMesaj
ηυяçιηözєя
Geliştirici
Geliştirici
ηυяçιηözєя

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 243
Paylaşım Gücü Paylaşım Gücü : 401
Rep Point Rep Point : 4
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/09
Yaş Yaş : 25

Gta Iv Farkı Empty
MesajKonu: Gta Iv Farkı   Gta Iv Farkı EmptyC.tesi Eyl. 26, 2009 1:21 pm

Kasimin 21inde PC icin cikacak olan GTA4 Haftalar oncesinden elime gecti.(ps3)Oyunu oynamaya basladigimda
oncelile oyunun SA tan farklilastirilmis ve cogu ozelliklerin kaldirilmis olmasi goze carpiyor.
Oyundaki eksikler kadarda ilaveten yeni ozellikler var.Bu ozellikleri size oyunu almadan once anlatacagim.
Oyunun eksikleri:
-Oyunda-sa taki gibi gelistirilebilir ozellikler yok.(muscle,stamina,fat gibi)
-Para hilesi ve cesitli hileler yok ki SA da 50ye yakin hile vardi.
-Oyunda her adim basi bir polis var ve her haraketine hemen yildizlarini yakiyorlar.
(ornegin:Hava alanin inis yasak.)
-SA silahlarin coklugundan dolayi silahlara 3 bolume ayrilmisti burada ise tek bolum ve icerigi az.
-Bence en zevkli islerden biri parasut yok.
-Ucaklara binilmiyor ve 2 cesit Helikopter var.

Oyunun artilari:
-Oncelikle oyunun grafikleri super.
-Oyundaki arabalar gunumuz araba modellerine daha benziyor.
-Oyunda Intternet kafe var ve burayi kullanarak tum islerimizi halledebiliyoruz.
(haberler,email,telefona icerik yukleme ve saati yani dakikasi 1$)
-Oyunda telefon var ve islerini buradan halledebiliyorsun.(adamlari arama,is isteme,aktiviteye davet etme,
fotograf cekme ve ayrica hileler telefona yaziliyor.)
-Oyunda sadece bir adama bagimli kalmiyorsun.Yani ayni anda bir suru yerden cagriliyorsun,boylece
gecemedigin bir bolumde tek caren o bolumu gecmek deil diger gorevleri yapiyorsun bolumunu gecemedigin adam seni
birakiyor ve oyununa diger bolumlerden devam ediyorsun.
-Oyunda ulasima cok yer verilmis yani bir yerden bir yere gidis cok kolaylastirilmis tabi parasini verirsen.Ulasim araclari
tren,metro,taksi,dolmus,otobus,ve helitour yani helikopter.Kullanimlari ise cok kolay haritada nereyi isaretlersen
oraya gider.Tabi yasak bolgeler haric.

Birazda oynanistan bahsedelim.Oyuna Bir gemide Liberty city"e gelirken basliyoruz.Adamimizin adi niko buyuk bir ihtimalle
sirp asilli tipinden ve adindan anlasildigi gibi.Nikoyu bu sehire kuzeni Roman getiriyor.(Ileride aralari aciliyor)Bolumleri gectikce
yeni adamlar ve yeni yerler taniyorsun.
Oyunun ozelliklerinden biride bolumler adami cabuk biktirmiyor.Yani dort bes kere failed olsan bile oyun insani hirslandiriyor.
Bu ozelliginden dolayida Rockstar bu oyundan cok para goturecek.Beni uzen ve ya telaslandiran ise oyun 21 kasimda pclerde cikacak.
Oyunun ps3 boyutu 27 gb PC de bu boyutta oyun yapmayacaklar bu nedenle oyunun grafik yada iceriginden kisitlama yapilacak.Buda insanlari PC
den uzaklastiracak PS3e tesvik edecek.Kim ne derse desin PC de oyunu oynamak daha kolay ve kullanisli.Bu Ikisini birlestirmek icin Sony neler
dusunuyor.Son haberlere gore PS3 e linux isletim sistemi gelmis.insallah bu oyunlardada kullanilabilir.(yani fare klavye)Eger olmazsa Gta 4 gibi bir oyuna yazik olacak.
Gerci ben 32 gb oyun gordum ama Gta4un PS3tekinin ayni olmayacagina kesin gozuyle bakiyorum.Bu arada 32 gb oyun dedigim(AGE OF CONAN)
Oyunun yeni ozelliklerinden biride multiplayer bolumunun genis olmasi.Yani evinde wifi olan birinin keyfine diyicek yok.Multiplayerde iki kisilik catisma
araba yarisi,helikopter,gemi,yarisi var.Ayrica oyunda multiplayer ozelligini kullanarak kendi ceteni kurabiliyorsun.Buda oyuna zevk katiyor.
Soylentilerdende anlasildigi gibi Gta 4 cok gercekci bir oyun.SA da bir gicik oldugum sey ise arkani arabaya dondugunde arabaya yok oluyor
adami oldurdukten sonra adam biraz sonra yok oluyor yani oyun ikide bir kendine refresh atiyor.Bu da oyunun kalitesini bozuyor.Gta 4te ise
boyle bisey kesinlikle yok.Size oyundan bir olay anlatayim oyunda zevkli islerden biride yolortasinda katliam yapmak.iste bombalarin fuzelerin
ates grafikleride insana zevk veriyor buda katliami guzellestiriyor.Katliami yaptiktan sonra yerlerde patlamis arabalar olmus insanlar.Polislerde
pesimde bu nedenle helikopter hilesini yazdigim gibi helikoptere binip kactim.1 kac dakika sonar(oyun suresiyle saat) geridondugumde patlama yeri oldugu gibi duruyor sadece
ambulanslar insanlari topluyor.Buda oyuna zevk katiyor.

Oyunda iyimi kotumu bir ozellikte bolumlerin uzun olmasi yani bolumun 2 ve ya 3. etapini yaptiktan sonra oldugunde bolume yeniden baslaman lazim
yapimcilar ise bunu gidermek icin bir yontem gelistirmis mesala ornek bir mission(1.gorevi aldin2.arabayi buldun 3.arabayi goturdun4.adam arabaya bindi
5.adami istedigi yere biraktin 6.arabayi aldigin yere biraktin.)diyelim ki 4. etapta adam arabaya binerken baska bir araba adami ezdi mission failed.
Yapimcilarin gelistirdikleri yontem ise failed oldugunda cebine mesaj geliyor.Iste yaziyor yeniden oynamak istermisin kabul edersen son kaldigin
etaptan baslarsin.Basta dedigim gibi bolumlerden cabuk bikilmiyor.
Simdide gercekcilikle ilgili bir kac ozelligi soyleyeyim.Ornegin park edilen araabalarin cogu kilitli ve ya alarmli.Niko yani adamimizin 2 yolu var
Ya arabanin camini kirip arabaya binecek ki buda riskli bir is.2. yontem ise Arabayi birakip gidecek.Baska ornekler verecek olursak arabayi carptigimizda adamimiz on camdan ucup gider.Tabi emniyet kemerini takmazsa.Bide SA da arabaya ates edersin araba ya patlar yada hurda bir sekilde surulur.GTA 4 ise boyle deil.arabanin motoruna bir kac el ates edildigin de araba calismaz hale gelir yanliz patlamaz.Bi tek kontagi calisir bununlada radio dinlenir

Gta 4 ile ilgili baska sorulariniz icinde herzaman beklerim.

+Rep+
+ReP+
+Rep+

%100 bana aittir.
Alinti yoktur.
http://www.nurcin-ozer.tr.gg
Rain
Yeni Üye
Yeni Üye
Rain

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 21
Paylaşım Gücü Paylaşım Gücü : 35