Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

web

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya.... Ybanner MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya.... 2cznnm

MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya....

2 posters
YazarMesaj
RüzGaR
Grafiker
Grafiker
RüzGaR

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 461
Paylaşım Gücü Paylaşım Gücü : 618
Rep Point Rep Point : 46
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/09/09

MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya.... Empty
MesajKonu: MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya....   MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya.... EmptyPtsi Eyl. 07, 2009 10:11 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Hayalimdeki doğa ve olmak istediğim yeri çalışırken,bir yığın fotoğrafa baktım. uygun ağaçlar ırmak ve taşları bulmak zor olmadı... Avucun içindeki toprakları yok etmeden,üzerine istediğim resimleri,istediğim yerlerinden kesip yapıştırdım.

Başka bir resimden uygun taşlar bulup nehir kenarına taşıdım.
Resim çok sessiz görünüyordu,bu anlamda ırmağı şelaleye dönüştürmek için,minik su kesitleri alıp onları air brush ve smudge araçları ile ve gaussian blur ile şelalelere dönüştürdüm .

Ama yine de seslerini duymak mümkün olmadı [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]))

İlk önce toprağın üzerini biraz çimlendirmeyi düşündüm ve uygun bir renk belirledim.Daha sonra "Airbrush Tool" ile toprağın üzerini yeşile boyamaya başladım.Bu arada çok büyük olmayan bir brusher kullandım ve toprağın belli kısımlarını orjinal renginde bıraktım.

Daha sonra biraz daha koyu bir yeşil seçtin ve brusher boyutunu biraz daha ufaltarak tekrar belirli kısımları boyamaya başladım ve son bir kez daha bu işlemi tekrarladım.Yani daha koyu yeşil bir renk seçerek belirli bölgeleri boyadım.Sonuç olarak çimi andıran bi görüntü oluştu ama tam olarak çime benzemiyordu.
Bunun için çeşitli şekillerde,boylarda ve yeşilin değişik tonlarını kullanarak birçok ufak çubuk yaptım...ve bunları elimden geldiği kadar düzenli bir şekilde yerleştirdim.Sonuçta çime biraz daha benzemişti.

Daha sonra üzerine ufak bir ağaç yapmayı düşündüm ve önce ağacın gövdesini oluşturdum.Bunun pek bi ayrıntısı yok önce şekli oluşturdum daha sonra da renklendirdim.

Yaprak kısmı ise beni en çok uğraştıran bölüm oldu.Aslında temel olarak çok basit birşeydi ama yaprakları yerleştirmek çok zor oldu.Burda da 6 değişik renkte ve şekilde yaprak yaptım ve bunları birleştirdim sonuçta yapraklar da bitti.İşte bu kadar.

Aslına bakarsanız ufak bir avuca koskoca bir doğayı sığdırmak imkansız gibi...
Bu resimde yaptığım her şeyi anlatacak olsam; herhalde 50-60 sf.lik bir kitap yazmış olurdum. -Bunu resimden de anlayacağınız gibi fazla efekt yok.
-Sadece fırça, parmak ve sharpen/blur aletlerini kullnarak yaptım bu resmi.
-Resmin hazırlanması 20 saat'e yakın sürdü.
-Her taş parçacığı, her ot, dal...Tek tek özenerek çizilen nesneler.
-Arka planda gördüğünüz dağ da kesinlikle photoshopta hazırlandı.
-Bu sebeble anlatılacak fazla bişey yok.
-Ama resmn en sonunda Brightness ve Hue/Sat. ayarlarını kullandım.

-Diğer çalışmalarımı merak edenler için; scenic.cjb.ne
ilk öne ağacı oluşturmayla işe başladım. gövdeyi "airbrush" ile kabaca çizdim ve "smudge tool" ile düzenledim sonra "dodge ve burn tool" ile ışıklandırma ve gölgelendirme işlemlerini yaptım. ağacın üst kısmınıda yine aynı yöntem ile gerçekleştirdim.

Bu ağacı resme farklı bir layerde monte ettikten sonra yeni bir layerde çimleri oluşturdum bunu yapmak için 2-3 tane çim tanesini yeni bir dosyada çizdim ve bunu "edit/define brush" komutuyla brush haline getirip "airbrush tool" da bu brush'u seçtim.

Büyük otları yapmak içinse "airbrush" la en küçük brush'u seçtim. Background daki el hariç herşeyi silmek için "Backgound Eraser tool" u seçtim. silme işlemi bitince yeni bir layer oluşturdum ve backgorundla bu layeri yer değiştirdim (sürükle-bırak yöntemiyle).

Bu yeni oluşturduğum layer a "stained glass" filtresini uyguladım , tabi bunu yapmadan önce sarı ve siyah rengin seçili olması gerek. birkaç "brightnes/contras" ayarından sonra sarı renkteki parçalara teker teker "dodge tool" ile alt kısımlarına ışık verdim ve boylece kurumuş toprak görünümünü aldı (gibi).

Ağaca perspective sahadow vermek için ağaç layerini "dublicate layer" komutuyla kopyaladım. ve rengini tamamen siyah yaptım "move tool" ile "show bounding box" kutusunu işaretleyerek ağacı tam gölgenin olmasını istediğim yere eğip bükerek taşıdım ve opacity değerini %40 larda bir değere getirerek resmi tamamladım.
Önce avucun içine yerleştireceğim resmi seçtim. Arşivimde Psd formatında birçok resim bulıunduğu için seçme işlemi yapmama gerek yoktu.

Resmi, orjinal olan resime yapıştırdım. Daha sonra resimle uyumlu olması açısından Drop Shadow ve Inner Shadow efektlerini kullandım.
Böylece resim daha derli toplu bir hale geldi.
-Karıncaların bulunduğu fotoğrafı kopyalayarak avucun üzerine yerleştirdim.
-Free Transform ile kopyaladığım fotoğrafın boyutunu ayarladıktan sonra, resmin gölge açısını ayarladım.
-Eraser Tool kullanarak kopyaladığım resmin alttaki fotoğrafa uyumlu geçişini sağladım.
-Image>Adjust>Brightness/Contrast ile netlik ayarını zemin fotoğrafına göre yaptım.
-Katmanları Save e copy ile birleştirdikten sonra Image>Adjust>Variations>More Yellow vererek çalışmayı bitirdim.
Malzemeler:
1.Bir adet yesil olan bonzai
2.Bir adet renkli cicek
3.Bir adet kus (hepsi net ortamından)
4.Bir adet selale

Hazırlanısı:
Ilk olarak bütün resimler photoshop'ta acilir. Bonzai agaci ve selale bulundugu orjinal resminden magnetic lasso ile düzgünce secilir.
Kopyala yapıstır teknigiyle "biravuctoprak.jpg" resmine yapıstırılır.
Diger cicek ve kus objeleride aynı yöntemle "biravuctoprak.jpg" resmine eklenir.
Bonzai ve cicek resimleri duplicate layer yöntemiyle arzuya göre cogaltılır ve yerlerine konur.
En son olarak brightness ve contrast ayarları yapılır. Soguk sekilde servis yapılır
İnternetten ağaç ve göl görüntülerini içeren fotoğrafları buldum,featherlı silgi ile gerekli olan bölümlerini kesip aldım, renk ve ışık ayarı yaptım.
-İlk önce elleri pen tool ile seçerek ayırdım
-Sonra bir manzara resmi buldum ve kolların arkasına yerleştirdim
-Manzara içindeki şelaleyi yeni bir layer açarak(rubber stamp tool)ctrl+s aracıyla avucun içine yamadım
-Pen tool ile şelaleyi seçtim copy -past yöntemiyle çoğalttım
-Onuda denize dökülen su olarak elin üstüne yamadım
-Yukardan dökülen suyun çıkardığı köpüğü ise şelalenin en üstünde bulunan köpüklü parlak yerden rubber stamp tool ile örnek alarak toprağın üstüne yamadım
-Etrafına derinlik vermek içinde çevresini siyaha boyadım
-Denize dökülen suyada rubber stamp tool ile yukardan örnek alarak denizin üstüne yamadım
-Daha sonra çiçek resmini avucun üstüne koydum eraser tool ile(silgi)
-Toprağın üstünü kapatacak şekilde %50opacity ile sildim
-Suyun üstüne gelen kısmınıda sildim
-Daha yoğun bir çiçek havası vermek içinde rubber stamp tool ile çiçeğin kendisinden aldığım örneği şelalenin etrafına ve toprağın üstüne yamadım.
-Zemin olarak denizi background a yerleştirdim.
-Çöl resminide denzin üstüne koydum ve denize bakan kısmını eraser tool'u %25 opacity kullanarak sildim
-Gökyüzü resminede aynısını uyguladım.
*Pen tool ile eli keserek ayırdım
*Kolları silgi ile opactey %25 yaparak sildim
*Zemine gökyüzü resmi koydum
*Gökyüzü layer inin üstüne ise deniz resmi yapıştırdım
*Daha sonra dağ manzarasından kayayı color range ile ayırdım
*Kayalığı avucun üstüne toprağı kapatacak şekilde yerleştirdim
*Şelaleli başka bir manzara resminden şelaleyi color range ile seçtim ve ayırdım
*Şelaleyi kayalığın üzerine koyarak ctrl-t ile aşağıya doğru uzattım
*Şelalenin denize dökülen kısmını rubber stamp tool ile suyun üstünden aldığım örnekler ile denizin üstüne yamadım
*Böylece avuçlanmış bir dağ ve ondan denize boşaltılan su manzarası elde ettik.

REPLER NERDEEEE ??? Smile Smile Smile
CraCk
Yönetici
Yönetici
CraCk

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 745
Paylaşım Gücü Paylaşım Gücü : 1939
Rep Point Rep Point : 58
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/08/09

MesajKonu: Geri: MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya....   MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya.... EmptyPtsi Eyl. 07, 2009 5:24 pm

Güzel anlatım repini werdim
RüzGaR
Grafiker
Grafiker
RüzGaR

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 461
Paylaşım Gücü Paylaşım Gücü : 618
Rep Point Rep Point : 46
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/09/09

MesajKonu: Geri: MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya....   MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya.... EmptySalı Eyl. 08, 2009 6:33 am

saol..

MÜthiş Bir Çalışma Herkes Buraya....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Street attack Tasarımı
» Gta San Andreas Müthiş bir mod
» Çoçuklar İçin{Ama Herkes Kullanabilir}
» Sesyolla.Com ile Herkes Sesinizi Duyacak
» Süper Bir Çalışma